Tvåmansarmé på nya uppdrag
Nya bilder från Army of Two: The 40th Day
Rioas och Salem är utan tvekan två av de coolaste snubbarna i hela spelvärlden. I EA:s kommande uppföljare lovar de att fortsätta med att sparka stjärt och samla namn, och vi har en bunt nya bilder att visa upp. På måndag publicerar vi en fet artikel om Army of Two: The 40th Day skriven av Daniel Steinmann efter hans studiobesök hos studion. Missa inte det!
- Format:PS3, PSP, Xbox 360
- Genre:Action
- Utvecklare:EA Montreal
- Utgivare:EA
- Antal spelare:1-2
- Antal spelare online:1-10
- Åldersgräns:Från 18 år
- Premiär:14 Januari 2010
| Ert betyg: | 8/10 |
- 9/10 PatrYk
Oj, här hände det verkligen grejer. Jag visste... - 6/10 wistler94
STORY Shanghai är under belägring av en stor...
- Kane & Lynch: Dead Men Multi
- Army of Two PS3/Xbox 360
- Inversion PS3/Xbox 360
- Gears of War Xbox 360
- Gears of War 3 Xbox 360
- Gears of War 2 Xbox 360
- Resident Evil 5 Multi































Gamereactor since 1998 - Published by Gamez Publishing A/S Strandvejen 72 st. mf, 2900 Hellerup, Denmark









Ser skittråkigt ut
Ettan går inte att spela Co-op längre, det är helt övergivet. Är det detta ödet även för Army of Two: the 40th day? Kan ana varför ingen spelar online på Army of Two (första spelet) längre:

1) Inga trophies (achievements), som ger spelet mer hållbarhet.
2) Jag har t.ex svårt att spela online mot min bror, som av någon konstig anledning är portad från EAs onlinespel: BFBC, Army of Two, och Mercenaries 2: World in Flames.
Detta ser verkligen bara bättre och bättre ut varje gång det visas!
Härligt, ettan var ett grymt spel så tvåan borde inte bli sämre.