Deus Ex: Human Revolution-trailer
Kolla in Eidos stekheta uppföljare
Vi har fått den senaste trailern från Eidos stekheta Deus Ex: Human Revolution, ett spel som bara fram tills helt nyligen gick under namnet Deus Ex 3. Kolla in vad du har att vänta dig.
- Format:PC, PS3, Xbox 360
- Genre:Action
- Utvecklare:Eidos Montreal
- Utgivare:Eidos
- Antal spelare:1
- Antal spelare online:1
- Åldersgräns:Från 16 år
- Premiär:1:a kvartalet 2011
- Half-Life 2 PC/Xbox
- Condemned: Criminal Origins PC/Xbox 360
- Deus Ex: Invisible War PC/Xbox
- Deus Ex PC/PS2
- F.E.A.R. 3 Multi
- Bioshock Multi
- Bioshock 2 Multi


























Gamereactor since 1998 - Published by Gamez Publishing A/S Strandvejen 72 st. mf, 2900 Hellerup, Denmark









M83 skrev: men ligger klart i skuggan av föregångaren pga "vi måste bredda oss så att spelet passar alla"-syndromet.
Eh? Precis som outcast skrev så var tvåan på många vis ett betydligt friare spel vilket skedde på bekostnad av storyn (vilket i sin tur definitivt inte är en "passa alla" approach). Det var det som var det stora problemet med tvåan, man fick inte ihop frihet och berättande till ett bra paket. Ja det och de små miljöerna då.
Att man sen strömlinjeformade visa saker som ammon (och inventariet i allmänhet) tex är småsaker. Det är inte där merparten av spelupplevelsen sitter.
Jag tror trean blir något av en återgång till ettans upplägg med några specifika friheter i ett annars ofritt spel. Det är lättare att göra ett riktigt bra spel med det upplägget och det passar bättre om man vill ha riktigt tät action som en möjlighet.
MOTHERF***ING GIEF ME NOW!

I look into peoples eyes ,i want To kill them with a old macmouse
För att Deus Ex 1 är ett av de bästa spelen någonsin. 2an var inte lika bra, men ändå inget dåligt spel. Det var på många sätt mycket friare än sin föregångare, dock lite på bekostnad av story.
Har aldrig spelat ett Deus Ex spel, men det är nog dags att skaffa 1:an, innan detta. Detta lär knäcka!
Grymmaste. Solglasögonen. Ever.
fattar inte hur det kan vara stekhett när 2an var katastrof

Köpte nyss GOTY:n, älskar det och denna trailer/teasern är ju grymm!
Grym trailer!
Shit, vad grymt!
Underbar teaser!
Grymt! Ser fram emot det här!
Ser riktigt grymt ut.
Uj Uj Uj
wow
Häftigt trailer, men jag har aldrig innan spelat ett Deus Ex spel så jag har inte den blekaste om vad det handlar om.
Jag är inte den som brukar hetsa upp mig för trailers, men jag ser verkligen fram emot det här. Deus Ex är ett av historiens bästa spel, uppföljaren var inte dålig heller men ligger klart i skuggan av föregångaren pga "vi måste bredda oss så att spelet passar alla"-syndromet. Håller tummarna att detta kommer att ligga på samma nivå som det första spelet och inte blir en generisk shooter med rpg-element bara.
Jag känner mig ganska säker på att Ikarosreferensen skall tas symboliskt, som Emilioz sade. Sannolikt en symbol för människans övermod, likt Ikaroslegenden, när det gäller att på artificiell väg utveckla individen, som är ett centralt tema i Deus Ex. Men jag spekulerar vilt och övertolkar antagligen. Det återstår att se. Det kommer på tok för lite spel med äkta djup i storyn.
Awesome.
Efter spelhistoriens absolut största besvikels Deus Ex 2 har jag helt tappat hoppet om en värdig uppföljare.
Äntligen ett livstecken
Nice!
Ser otroligt lovande ut.
lät som christian bale
Om jag nånsin blir en cyborg... Ska jag ha en inbyggd kapsylöppnare, konservöppnare, yxa och eldkastare. Fan va najs.
Riktigt nice trailer ändå. Hoppas att spelet håller hög klass med.
Inbyggt tillhygge!