Den brasilianska klubben Flamengo tog hem det brasilianska mästerskapet, eller Brasileirão, ligatiteln i Brasilien, bara dagar efter att ha vunnit Libertadores Cup (den främsta klubbtävlingen i Sydamerika), och fortfarande en speldag kvar av turneringen, med en god ledning (78 poäng) över rivalen Palmeiras (73 poäng)... som också var deras rival om Libertadores.
Den brasilianska klubben från Rio de Janeiro har haft sin bästa säsong någonsin: de uppnår dubbeln i ligan och Libertadores för andra gången efter 2019 (ett rekord som endast Pelés Santos tangerades på 1960-talet), men de har också vunnit Campeonato Carioca och Supercopa do Brasil.
Och de kan fortfarande lyfta en femte titel, Intercontinental Cup i Qatar. De möter Cruz Azul (Mexiko) i Amerikaderbyt den 10 december, och kan möta Paris Saint-Germain i finalen den 17 december i den andra upplagan av (nya) interkontinentala cupen, som förra året vanns av Real Madrid.