Skip to main content
Nyheter

Vinn resa till Gamescom med Call of Duty och Gamereactor

Sugen på att resa till världens största största spelmässa, närmare bestämt Gamescom som pågår mellan 13 till 17 augusti i Köln, Tyskland? Detta samtidigt som du får möjligheten att bli en av de första…
Jonas Mäki Editor Sweden 15 juli 2014

Sugen på att resa till världens största största spelmässa, närmare bestämt Gamescom som pågår mellan 13 till 17 augusti i Köln, Tyskland? Detta samtidigt som du får möjligheten att bli en av de första i världen som testar multiplayerläget i kommande Call of Duty: Advanced Warfare? Då har du surfat till rätt sida.

Tillsammans med Activision och Call of Duty-teamet har vi nämligen glädjen att kunna presentera en maffig tävling här på Gamereactor, där precis just detta är förstapriset.

Resan startar med en betald flygresa till Amsterdam. Därifrån går turen vidare till Tyskland med Call of Duty-bussen tillsammans med andra glada vinnare. Väl framme i Köln får du ett rum på ett sant lyxhotell där både boende och mat är fixat. Det gäller även entrén till Gamescom-mässan där du sedan får chansen att spela Advanced Warfare. Totalt snackar vi om fyra packade dagar med massor av Call of Duty och såklart mycket annat på världens största spelmässa.

Att delta är busenkelt:

Allt du behöver göra är att ladda upp ett gameplay-klipp, där du spelar ett Call of Duty-spel och (förslagsvis) gör något häftigt eller imponerande. Om det är en maffig killstreak, ett till synes omöjligt sniper-skott eller en sanslöst välriktad granat spelar ingen roll så långe du underhåller vår jury.

Anmälning, uppladdning av din video och ytterligare detaljer finner du på tävlingens egen sida här på Gamereactor. Lycka till!

Du måste vara 18 år fyllda och ha ett giltigt pass för att kunna vinna tävlingen.

Editor Sweden Jonas Mäki has written for Gamereactor since 2002, becoming an editor in 2007. He covers the video game industry across news, releases and the business side, with a particular interest in sales figures and where the industry is heading.
Fullständig profil Gamereactor-skribent sedan 2007 · 59 969 publicerade artiklar
Varför lita på Gamereactor
23 Utgåvor Var och en med egen redaktion och egna betyg.
1998 Publicerar sedan Oberoende ägd hela tiden.
100% Hands-on Skrivet utifrån tid med spelet, aldrig pressmaterial.
1–10 Nätverksbetyg Varje utgåvas betyg, sammanvägt och visat.