Svenska
Gamereactor
nyheter
John Wick: Ballerina

Eldkastare och action i senaste World of John Wick: Ballerina-trailern

Prenumerera på vårt nyhetsbrev här

* Obligatoriskt att fylla i
HQ

Även om Lionsgate verkar vara inriktade på att fortsätta berättelsen om John Wick med ännu en film i huvudserien (på något sätt... han är ju död), kommer serien inom den närmaste framtiden utökas med en spinoff. Detta blir dock inte någon TV-serie som Continental, utan istället en rejäl biosatsning med Ana de Armas i huvudrollen, där även Keanu Reeves Baba Yaga gör ett kort inhopp.

Den 7 juni släpps From the World of John Wick: Ballerina på bio och kretsar kring Armas karaktär Eve, som är en lönnmördare utbildad i Ruska Roma och som nu är ute efter hämnd sedan hennes far blivit mördad.

Eftersom det här är en John Wick-produktion bjuds det naturligtvis på massor av våldsam action och välkoreograferade strider, och den senaste trailern bevisar just detta. Den värmer till och med upp (bokstavligt talat) genom att inkludera eldkastare.

HQ
John Wick: Ballerina

Relaterade texter



Loading next content