En sjungande, pratande, dansande Yoshi rubriker nya My Mario produkter för Nintendo
Den nya Yoshi-produktlinjen riktar sig till små barn och innehåller leksaker, bilderböcker och mycket mer.
Här är en som scalpers förmodligen inte borde nämna: en sjungande, pratande, dansande Yoshi-leksak som riktar sig till superunga barn från Nintendos My Mario-produktlinje. Den ansluter sig till en rad nya leksaker, böcker och mer med Yoshi-tema som släpps senare denna månad i Japan och i början av nästa år på internationella territorier.
Vid sidan av den talande Yoshi-leksaken finns det också en bilderbok som heter "Lick-Lick Yoshi" som följer den bedårande dinosaurien när han mumsar på frukt med hjälp av sin utsträckbara tunga. En ny app låter barnen leka med Yoshi och röra vid hans ansikte tills han är redo att sova.
En Yoshi plysch med en filt, Yoshi rattle och stående Yoshi plysch kommer också att finnas tillgänglig som en del av samma produktlinje. Slutligen finns det en Yoshi brädbok som kommer ut lite senare än resten av sortimentet, den 20 november.

