Skip to main content
Lifestyle

Fira Ted Lassos tredje säsong som startar med officiell Nike-utrustning

Visa ditt stöd för AFC Richmond med ett officiellt urval av produkter.
Ben Lyons Senior Editor 17 mars 2023

Ted Lasso har varit en av de mest överraskande framgångshistorierna de senaste åren, med showen som härstammar från en sketch som huvudskådespelaren Jason Sudeikis framförde, och nu är en av Apple TV+'s mest sedda och vördade program.

Nu när den tredje säsongen av Ted Lasso har börjat strömma på plattformen firar Nike milstolpen genom att lansera en kollektion AFC Richmond-kläder, som du kan få just nu.

Det finns en stadiontopp i klubbens röda och blå färger, samt en fleece-hoodie i blått, en fleecetröja i marinblått och en T-shirt i ljusorange. Varje detaljhandel till en annan prislapp, så för att se hur mycket var och en kostar och eventuellt till och med köpa en artikel, gå över till Nikes butik här.

Senior Editor Ben was a Senior Editor at Gamereactor UK. When he wasn’t writing, editing or filming for Gamereactor, he could usually be found playing an FPS or getting lost in a sprawling RPG.
Fullständig profil Gamereactor-skribent sedan October 2020 · 6 371 publicerade artiklar
Varför lita på Gamereactor
23 Utgåvor Var och en med egen redaktion och egna betyg.
1998 Publicerar sedan Oberoende ägd hela tiden.
100% Hands-on Skrivet utifrån tid med spelet, aldrig pressmaterial.
1–10 Nätverksbetyg Varje utgåvas betyg, sammanvägt och visat.