Zombies-läget i Call of Duty: Black Ops 4 innehåller kopiösa mängder hemligheter och allehanda påskägg, men nu har ett gäng av dessa avslöjats av en före detta anställd via Reddit. Personen jobbade på QA-teamet hos Treyarch och han postade en AMA (Ask Me Anything), som naturligtvis blev uppmärksammad. Den försvann dock snabbt, men hann sparas ner av några sidor.
Det verkar som att det mesta avslöjade stämmer då "crooked man in a crooked house"-gåtan från Samantha Maxis redan bekräftats vara sann. Det finns även bevis för att det finns en vikingabåt på banan IX som ger en fri perk samt andra ledtrådar om rattarna på Voyage of Despairs Engine Room och en Siren-sång under vattnet.
Det är inte första gången en anställd från ett QA-team läcker saker och säger sig ha blivit illa behandlade, men tycker du att detta är ett rimligt sätt att "hämnas" på?