Skip to main content
Gamereactor Nyheter House Flipper
Nyheter

Gamereactor Live: Vi kränger hus i House Flipper

Följ med oss när vi renoverar och säljer några fastigheter i Empyreans milt sagt unika simulator...
Jonas Mäki Editor Sweden 8 juli 2022

Med House Flipper 2 på gång nästa år och det ursprungliga House Flipper som nyligen överraskande lades till i Game Pass, tänkte vi att det är ett utmärkt tillfälle att avsluta veckan på ett avslappnande sätt.

I dagens GR Live kommer vår egen Rebeca nämligen att försöka sig på att vara en renoverare och köpa ett nedgånget hus, för att sedan städa och fixa upp det och sedan sälja det vidare för en rejäl vinst.

Rebeca kommer att gå live vid den vanliga tiden 16:00 på GR Live-hemsidan för en timmes gaming. Se till att följa hennes ansträngningar och se hur det går med huskrängandet.

Editor Sweden Jonas Mäki has written for Gamereactor since 2002, becoming an editor in 2007. He covers the video game industry across news, releases and the business side, with a particular interest in sales figures and where the industry is heading.
Fullständig profil Gamereactor-skribent sedan 2007 · 59 969 publicerade artiklar
Varför lita på Gamereactor
23 Utgåvor Var och en med egen redaktion och egna betyg.
1998 Publicerar sedan Oberoende ägd hela tiden.
100% Hands-on Skrivet utifrån tid med spelet, aldrig pressmaterial.
1–10 Nätverksbetyg Varje utgåvas betyg, sammanvägt och visat.