Sponsrat innehåll
Medan många fått upp ögonen för den nya Recon-modellen i Medions spelsortiment, Erazer, är Major X10, som har en Inte Core i7-processor och en Intel Arc 730M GPU, kanske en av de mest intressanta produkterna som släppts i år, med sin 12 GB GPU, sitt DDR5-minne och sin 165 Hz QHD IPS-skärm.
Du kan träffa Medion i monter 22 i hall B under DreamHack i helgen i Elmia, Jönköping. En enorm Erazer-monter har byggts för att visa vad Medion kan göra för den moderna spelaren, oavsett budget. Medion bjuder in dig att komma förbi och spela en runda Call of Duty: Modern Warware 2, och naturligtvis få en titt på världens största bärbara dator. Du kommer garanterat bli överväldigad!
Lite mer om Medion Major X10:
"En ny spelare har anslutit sigt. MEDION® Major® X10 är inte bara en premium-enhet, utan också den allra första bärbara datorn för skapande och spelande med ett Intel® ArcTM A730M-grafikkort. Med den senaste generationens Intel® CoreTM i7-processor (Alder lake), 16 GB DDR5-minne, 1 TB lagringsutrymme och den kraftfulla Intel® ArcTM A730M är detta en av de bästa bärbara Creator-datorer du kan hitta. Med den kraftfulla Intel® ArcTM A730M kan du njuta av dina favoritspel var som helst. Major X10 - byggd för nästa generations spel".
Gaming Happens with Intel
