Skip to main content
Lifestyle

Kingdom Come: Deliverance II får nya Capon-, Henry- och Mutt-gosedjur

Warhorse har slagit sig ihop med YouTooz för en kort ny serie samlarobjekt i begränsad upplaga.
Alex Hopley Editor UK 22 oktober 2025

Om du har strövat omkring i de frodiga skogarna och de solkyssta fälten i Böhmen och tänkt att du vill föra in lite av medeltiden i din värld, så kan du göra det nu. Ett nytt sortiment av Kingdom Come: Deliverance II gosedjur har kommit ut i YouTooz-webbutiken.

Du kan skaffa dig en 9-tums Henry-plysch, en 9-tums Hans Capon-plysch komplett med en mugg ale och kläder redo för fest, och en 9-tums Mutt-plysch. Utseendet på gosedjuren är mycket sötare och mer tecknade än deras karaktärer i spelet. Mutt ler med slutna ögon som om han vore den lyckligaste pojken i hela Böhmen.

Den Kingdom Come: Deliverance II plyschor kostar en hel del för en plysch på $ 29,99 styck, men de är begränsade upplagor, så jag antar att om du vill ha en, kan du behöva betala din premium plyschpris. Om gosedjur inte är din grej visade Warhorse också upp en dolk, en konstbok, ett svärd och - min personliga favorit - oförskämda tavernskyltar från spelen.

Editor UK Alex Hopley covered the video game industry for Gamereactor, from new announcements and launches to the business behind them. He also wrote on tech, film and entertainment, and his coverage wasn't tied to any one region.
Fullständig profil Gamereactor-skribent sedan 2023 · 1 714 publicerade artiklar
Varför lita på Gamereactor
23 Utgåvor Var och en med egen redaktion och egna betyg.
1998 Publicerar sedan Oberoende ägd hela tiden.
100% Hands-on Skrivet utifrån tid med spelet, aldrig pressmaterial.
1–10 Nätverksbetyg Varje utgåvas betyg, sammanvägt och visat.