League Awards återvänder i slutet av november
För att hylla det bästa av det bästa inom League of Legends e-sport från förra säsongen.
World Championship för League of Legends är i full gång och kommer att fortsätta att bjuda på intensiv action under några veckor. Efter att turneringen är över kommer det dock att vara lågsäsong och vi kan förvänta oss ett stort uppehåll tills nästa säsong drar igång 2026.
Lyckligtvis kommer det inte att vara allt jämmer och elände eftersom League Awards har meddelat sin återkomst. Detta evenemang kommer att försöka lyfta fram och visa upp det bästa av det bästa från den konkurrenskraftiga e-sporten under den senaste säsongen, och det kommer återigen att vara värd för Eefje "sjoks" Depoortere och Marc "Caedral" Robert Lamont.
Showen kommer att äga rum den 28 november, och utan tvekan kommer händelserna i World Championship att ha en mycket stor inverkan på vem som går därifrån med utmärkelser och erkännande.




