Gamereactor



  •   Svenska

Logga in medlem
Gamereactor
nyheter
Lollipop Chainsaw RePOP

Lollipop Chainsaw Repop utökas snart med ett fotoläge

Prenumerera på vårt nyhetsbrev här

* Obligatoriskt att fylla i
HQ

Juliet Starlings återkomst i Lollipop Chainsaw Repop i år var goda nyheter för fans av denna galna hämndactionhistoria, även om det inte riktigt levde upp till vad många hade hoppats på vid premiären.

Dragami Games har dock fortsatt arbeta med spelet, och nu rapporterar director Yoshimi Yasuda via sitt X-konto att ett fotoläge "snart" kommer läggas till i spelet. Även om det inte är den mest nödvändiga funktionen är Photo Mode något som lär intressera fans av spelet, eftersom dess färgglada mellansekvenser (och den karismatiska huvudpersonen) förmodligen kommer locka folk att fota hejvilt.

Vi har inga ytterligare detaljer i nuläget, men Yasudas ord tyder på att den här uppdateringen kommer någonstans runt nyår.

Lollipop Chainsaw RePOP
Lollipop Chainsaw Repop släpptes till PC, Playstation, Switch och Xbox i september.

Relaterade texter



Loading next content