Media Molecule (Little Big Planet)saknades som bekant på Playstation Experience tidigare denna månad, vilket många tolkade som ett tecken på att något inte stod rätt till med deras kommande Playstation 4-exklusiva spel Dreams. Och det tycks tyvärr vara alldeles korrekt, att döma efter deras långa tystnad och senaste besked.
Britterna meddelar nämligen att den utlovade betan som skulle komma i år inte blir av, trots allt. Studio-chefen Siobhan Reddy säger att spelet bara vuxit i omfattning och att de därmed behöver mer tid om de ska kunna göra allt grundligt.
Förhoppningsvis blir det en beta senare i år istället, vi vill gärna veta vad underfundiga Media Molecule haft för sig så länge. Vad har du för förhoppningar på Dreams?
