
Grupp A har avslutats i klubblags-VM, och ödet har bestämt sig för att ge oss några spännande par inför åttondelsfinalen. Två oavgjorda matcher (2-2 mellan Inter Miami och Palmeiras, 4-4 mellan Porto och Al-Ahly) väckte spektakel och känslor, men saker och ting lämnades som de var: Palmeiras är gruppledare och Inter Miami tvåa, det enda MLS-laget som kvalificerar sig till nästa fas, efter elimineringen av Seattle Sounders och Los Angeles FC.
Tidigare räckte det inte med ett mål av Antoine Griezzman i matchen mellan Atlético och Botafogo för att Atleti skulle undvika nedflyttning, men det gjorde PSG till gruppledare i grupp B, vilket innebär att de kommer att möta tvåorna i grupp A... ingen mindre än Inter Miami: en återförening mellan Leo Messi och PSG.
Det allsmäktiga PSG, Europamästare, tränat av Barça-legenden Luis Enrique men lett av ett lag av unga talanger (liksom Dembélé, en annan Barça-veteran som inte riktigt fungerade) mot Inter Miami, fylld med gamla Barça-spelare inklusive Messi, Luis Suárez (som gjorde ett mål i går kväll), Jordi Alba, Sergio Busquets och tränaren Javier Mascherano.
Och som om det inte var spännande nog, en brasiliansk sammandrabbning mellan Botafogo, senaste Libertadores-mästare, och Palmeiras. Dessa matcher äger rum i helgen:
Här kan du se tiderna för veckans återstående matcher, inklusive åttondelsfinaler som börjar i helgen.