Michael Rooker säger att publiken är för van vid "TikTok-skit"
Enligt Rook är publiken inte villig att se 3-timmars stycken av riktig film.
Horizon: An American Saga har inte fått den bästa starten på biljettkassan. Kevin Costners svepande amerikanska western verkar gå för fullt framåt oavsett hur lite den gör, men en av dess stjärnor skulle vilja se publiken flockas till Horizon: An American Saga.
Michael Rooker intervjuades nyligen av TMZ och riktade en känga mot en publik som inte vill spendera 3 timmar på en biograf nuförtiden. "Allt är 90 minuter [nu]... Kom över den där skiten", sa han. "Titta på en film som faktiskt berättar historien... där du börjar tycka om [karaktärerna] eller hata dem."
Han kallade också Horizon för "riktig film... inte TikTok-skit." Det går säkert att argumentera för människors minskande uppmärksamhet, men det verkar som om Rooker inte har lagt märke till det faktum att en av 2023 års mest inkomstbringande filmer var en 3-timmars film.
Håller du med Michael Rooker?




