Nintendo lanserar kalendrar 2026 som My Nintendo Store-exklusiva titlar
En av kalendrarna är endast tillgänglig för Nintendo Switch Online-medlemmar.
Vi har fortfarande över en månad kvar av 2025, men Nintendo ser redan fram emot nästa år med några helt nya kalendrar för 2026 med karaktärer från dina favoritserier och spel. Det finns två Nintendo-kalendrar tillgängliga i My Nintendo Store just nu.
En av dem innehåller mer klassiska bilder, inklusive verk från Super Mario 64, Metroid Fusion, Punch-Out och fler. Denna kalender kostar 400 platinapoäng och är endast tillgänglig för Nintendo Switch Online-medlemmar.
Den andra kalendern innehåller mer moderna bilder, med konstverk som visar Nintendos senaste succéer som Donkey Kong Bananza och The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. Denna kalender finns tillgänglig för alla som har 400 gratis platinapoäng till godo.
Kalendrarna är inte de vanliga stora kartongbitarna du hänger på väggen, utan är istället små kort du kan lägga på ett skrivbord med ett fäste för att hålla koll på datum och händelser. Kolla in dem i sin helhet här.

