Marvel har släppt den första officiella bilden från Daredevil: Born Again säsong 2 - och det blir ingen repris av den gamla dräkten. Charlie Cox är tillbaka som Matt Murdock, men iklädd en ny, svart kostym inspirerad av Shadowland-serierna.
Enligt Brad Winderbaum gör Matthew Lillard rollen som "Mr. Charles" sitt intåg som är en ny antagonistisk spelare som enligt Marvel är lika mycket av en kraft att räkna med som Wilson Fisk. I säsongsfinalen av första säsongen deklarerade Fisk undantagstillstånd för att ta makten i New York och med Mr. Charles blir det tydligt att motståndet inför kommande säsonger inte bara handlar om våld eller vigilante-etik, utan om politik, inflytande och högspel.
Mycket tyder även på att vi kommer få se hela The Defenders-gänget, bestående av Luke Cage, Iron Fist, Jessica Jones och Daredevil i den nya säsongen. Jessica Jones är redan bekräftad, men inte de andra två hjältarna. Det skulle bli den första gången som de syns tillsammans igen efter TV-serien The Defenders från 2017.

Så här kommer mannen utan rädsla att se ut i nästa säsong.