Gamereactor



  •   Svenska

Logga in medlem
Gamereactor
nyheter
Tides of Annihilation

Tides of Annihilation ser härligt intensivt ut i denna nya trailer

Prenumerera på vårt nyhetsbrev här

* Obligatoriskt att fylla i
HQ

Det bjöds på lite purfärskt gameplay från det kommande actionäventyret Tides of Annihilation under kvällens Xbox-event. Och den här gången var det ingen seg vandring genom vackra miljöer som stod på schemat. Istället kastas vi rakt in i ett intensivt möte med Tyronoe, den brutale Ferryman-bossen som verkar fungera som ett tidigt stresstest för både nerver och reflexer.

Det korta klippet visar en strid som levererar episk intensitet helt i stil med de bästa Souls-striderna. Laserstrålar som skär genom marken till tonen av dundrande, episk musik. Visuellt överdåd utan dess like och vi kan inte annat än mysa. Eclipse Glow Games siktar helt klart högt när det kommer till spelets presentation.

Nu återstår det bara att se hur kul Tides of Annihilation faktiskt är att spela. Men baserat på vad som visats så gör de onekligen allt i sin makt för att imponera - och lyckas rätt bra.

HQ

Relaterade texter



Loading next content