Den här veckan kommer vår Xbox Live Arcade-rapportering lite senare än vanligt som en direkt följd av att ett spel släpptes i onsdags och ett först idag, varav båda faktiskt är intressanta. Först ut är plattformsspelet South Park: Tenorman's Revenge för 800 Microsoft-poäng (runt 90 kronor).
Där får upp till fyra personer, både offline och online, äventyra sig igenom åtskilliga banor för att stoppa Tenorman och hans rödhåriga arméer från att ta över South Park. Räkna med stora mängder smaklös humor. Precis som sig bör.
Spel nummer två är Wrecked: Revenge Revisited, den fristående och andliga uppföljaren till klassikern Mashed. Det kostar 1200 Microsoft-poäng (drygt 130 kronor) och är ungefär så kul som man kan ha på fyra personer. Ni har väl läst vår recension?

Wrecked: Revenge Revisited - 1200 Microsoft-poäng