
Sommaren är i princip här och vi vet alla vad det betyder! Det är dags att bege sig till stranden och njuta av lite solsken. Om du tänker sola dig i värmen kanske du vill se till att du har rätt utrustning och kläder för tillfället, och tack och lov är The Pokémon Company här för att hjälpa dig.
Via Pokémon Center har en ny tropisk serie anlänt, med denna som erbjuder en skiffer av hawaiiskjortor, strandhanddukar, hattar, shorts, väskor och mer, var och en med Pokémon-stilar och i livfulla färger.
Utbudet varierar i pris, men den typiska konsensus är att du kan få tag på några nya kläder för någonstans mellan $25 och $50. För att se hela sortimentet, som sträcker sig över ett 50-tal produkter, gå hit.