Den svenska succén fortsätter att ta plats i populärkulturen. Inte nog med att Arc Raiders är bland de just nu mest spelade spelen, det har även lyckats infiltrera South Park där det dyker upp i episoden "Turkey Trot".
Embark Studios marknadschef Ashley St. Germain berättar att South Park-teamet hörde av sig i måndags med en förfrågan om att få inkludera spelet i den nya episoden. Dagen därpå skickades material över, och resten är - som man brukar säga - historia.
Utan att avslöja för mycket så är det Tolkien som i avsnittet blir helt absorberad av spelet. Det är långt ifrån första gången som gamingvärlden läcker in i South Park. För säg den som inte minns World of Warcraft-avsnittet, eller när kompisarna blev beroende av Guitar Hero.
Vilket gaming-inslag i South Park tycker du har varit det bästa?

Så poppis att även South Park-barnen spelar det.