Denna kaffemaskin är designad för att leverera välsmakande drycker utan krångel.
"Hej och välkommen till ännu en snabbtitt på Gamereactor.
Jag har en bekännelse att göra.
Jag gillar Smeg, S-M-E-G."
"Det är ett undermärke, eller ägs, av Lavazza, men mest och främst gör de dessa riktigt ikoniska designer.
Du kanske minns deras kylskåp, till exempel.
Jag tycker att de är helt underbara."
"Jag kan verkligen inte tala om deras funktionalitet, eller deras byggkvalitet, eller något sådant.
De kräver en premiumprissättning, som jag inte har haft råd med.
Men ändå uppskattar jag verkligen deras uppmärksamhet på detaljer, deras färg och deras estetik dimensioner."
"Jag gillar verkligen det.
Så du kan köpa något Smeg för mycket, mycket lite, för det här är en Smeg Edition-version av Lavazza Amodo Mio, som är deras mer budgetvänliga kaffe kaffebryggare, eller espressomaskin, i det här fallet."
"Det är mycket, mycket enkelt.
Så vi måste prata om designen också, för du köper Amodo Mio-kapslar, som du gör med en espresso.
Man lyfter upp den här och sätter in den i den dedikerade lilla öppningen som öppnas ner mot toppen, precis här."
"Det här är en tjock metallbit, vilket är mycket trevligt.
Man stänger den och sedan, som med en espressobryggare, eller många kaffebryggare ute där, eller espressobryggare, finns det doseringsknappar, som du kan programmera om du vill en viss dos varje gång."
"Liten, stor är de två standardinställningarna, och den kommer att göra en espresso här nere.
Det är i stort sett så enkelt som det kan bli.
Den lägger dem i ett litet fack här, som du tömmer med jämna mellanrum, och vattentanken är här bak."
"Det var allt.
Det finns många kaffebryggare, ända sedan espresson gjorde sitt intåg på marknaden, blev en del av popkulturen, som är så här, men vad skulle dra dig mer naturligt mot det ena eller det andra?
För att alla av dem kommer att sätta dig i en kapsel eller ett kapselekosystem, där du köper dessa kapslar på regelbunden basis för att få ditt kaffe."
"Så vilken väljer du?
Jag skulle vilja påstå att de alla smakar ganska bra.
Nespresso-kapslar smakar bra.
Jag gillar Lavazzas mer."
"Jag tror att det finns en inneboende smakprofil.
Jag har smakat på de andra Amodo Mio-kapslarna, som jag tycker är ganska bra, särskilt Oro-en, är en personlig favorit för mig och min flickvän, Clara.
Men med den här får man något som är vackert, men jag vet att det inte spelar någon roll för många funktionalister där ute som vill ha effekt, och det förstår jag."
"Men för runt 150 dollar får man en espressobryggare som jag tycker ser väldigt fin ut, ser autentisk ut.
Den är av plast, inte keramik eller något sådant, men den ser bra ut, både på avstånd och på nära håll, och jag tror att det har ett värde eftersom en espressomaskin kommer att vara, om du vill köpa den här saken, är chansen stor att du vill ha den på din köksbänk vid hela tiden eftersom du vill ha kaffe då och då, eller hur?
Ni vill båda tjäna er själva och andra."
"Så att ha något som inte är varken tråkigt eller fult tror jag är viktigt.
Så Smeg-utgåvan av Lavazza Amodo Mio är mycket vettig, och jag skulle rekommendera det baserat på det faktum ensam.
Jag har även provsmakat krukorna tidigare, och de smakar riktigt bra."
"Så det är även något att ta hänsyn till.
Vi kommer att granska detta i sin helhet mycket snart.
Vi ses på nästa."